Stomatologia
zachowawcza

Stomatologia zachowawcza ma na celu zapobieganie próchnicy zębów oraz leczenie już powstałych ubytków próchnicowych. Próchnica to powszechny problem wśród dzieci, nastolatków oraz osób dorosłych. Objawia się ona stopniową demineralizacją szkliwa, prowadzącą do powstawania ubytków oraz innych dolegliwości, takich jak: ból zęba, nadwrażliwość czy nieprzyjemny zapach z ust.

W Smile Design Clinic przeprowadzamy zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej, obejmujące oczyszczanie zębów z próchnicy oraz ich wypełnienie wysokiej jakości materiałami kompozytowymi światłoutwardzalnymi (plomba). W przypadku tzw. próchnicy głębokiej i znacznym bólu zęba, pacjentom oferujemy leczenie kanałowe (endodontyczne).

Aby uczynić leczenie jak najbardziej skutecznym i komfortowym dla pacjenta, w naszej pracy korzystamy z wysokiej klasy wypełnień kompozytowych oraz innowacyjnego sprzętu stomatologicznego (np. mikroskop endodontyczny). Zabiegi przeprowadzamy z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a szeroki wybór odcieni materiałów kompozytowych pozwala na perfekcyjne dopasowanie wypełnienia do koloru zęba.

Nasza oferta obejmuje m.in.

  • leczenie próchnicy metodą ICON – profesjonalna i bezbolesna regeneracja szkliwa,
  • wypełnienie i odbudowę zębów materiałem światłoutwardzalnym o wysokiej estetyce i naturalnym kolorze.

Zabiegi z dziedziny stomatologii zachowawczej to podstawa w walce z próchnicą i jej następstwami. Aby zapobiec rozwojowi próchnicy, równie ważne jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej i zdrowej diety, mycie zębów pastą z zawartością fluoru, a także regularne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym. Zapraszamy do skorzystania z usług lekarzy z kliniki Smile Design Clinic.

Umów się na wizytę już teraz!

Nie odkładaj wizyty na później! Szybka i skuteczna diagnoza pozwoli na podjęcie leczenia.

white-icon