Na swojej życiowej drodze praktycznie codziennie spotykamy innych ludzi. Są jednak spotkania, na których zrobienie pierwszego wrażenia jest szczególnie ważne. Może to być na przykład rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy, egzamin, spotkanie biznesowe z potencjalnym klientem, zjazd absolwentów z byłej szkoły, impreza okolicznościowa lub randka. Tego rodzaju okazje motywują nas do poprawienia wizerunku. Jedną z ważniejszych części składowych takich sytuacji jest odpowiednia prezencja uśmiechu. Na zęby zwraca się uwagę w pierwszej kolejności, dobrze więc zadbać o ich niebanalną ,,urodę’’, żeby zrobić dobre wrażenie nie tylko podczas szczególnych okazji, lecz także na co dzień. Warto poznać kilka niezawodnych metod poprawy wizerunku uśmiechu, które oferuje współczesna stomatologia estetyczna!

  Perfekcyjne czyszczenie zębów

  Nawet najlepsza pasta do zębów i dokładne czyszczenie uzębienia nicią dentystyczną nie rozwiązują niestety problemu osadzania się kamienia nazębnego czy osadu. Dlatego dobrze wykonać skaling i piaskowanie zębów pod okiem stomatologa, który dokładnie oczyszcza uzębienie, na którym regularnie gromadzą się bakterie. Zabiegi te nie tylko poprawiają wygląd uśmiechu, lecz także zapobiegają rozwojowi próchnicy i chorobom przyzębia. Ponadto, korzystnym rozwiązaniem jest również przeprowadzenie lakierowania zębów, czyli fluoryzacji, czego celem jest ochrona szkliwa oraz zabezpieczenie zębów przed działaniem szkodliwych bakterii, powodujących próchnicę.

  Wybielanie zębów u stomatologa

  Jeżeli istnieje coś, co diametralnie wpływa na imponujące pierwsze wrażenie pod kątem olśniewającego uśmiechu, to jest to z pewnością kolor zębów. Pożółkłe lub poszarzałe uzębienie warto więc w bezpieczny sposób efektywnie rozjaśnić. Z tego powodu dobrze poddać się profesjonalnemu wybielaniu zębów u stomatologa. W naszej klinice możesz w krótkim czasie rozjaśnić uzębienie nawet o 5-6 tonów, w ciągu zaledwie 15-20 minut! Po zabiegu należy przestrzegać tak zwanej „białej diety” przez okres około 7-14 dni, w celu podtrzymania pozytywnych efektów leczenia. Polega to na unikaniu pokarmów, przypraw i płynów, które mogłyby przebarwić uzębienie na ciemny kolor, takich jak na przykład owoce leśne, czarne porzeczki, wiśnie, maliny, marchew, buraki, ciemne sosy, kurkuma, czerwone wino.

  Nakładkowe wybielanie zębów w domu

  Wybielanie zębów, wykonywane pod kontrolą naszego lekarza, można przeprowadzić również samodzielnie w domu, za pomocą nakładek na zęby, przygotowanych przez specjalistę. Są one dokładnie dopasowane do zębów pacjenta, ponieważ stomatolog przygotowuje je na podstawie pobranych indywidualnie wycisków szczęki. W tym wypadku wybielanie zębów polega na noszeniu nakładek wypełnionych specjalnym żelem na kilka godzin w ciągu dnia lub tylko w nocy przez okres dwóch tygodni. Jeśli zdecydujesz się na tę formę leczenia, nasi eksperci przeprowadzą Cię sprawnie przez cały proces kuracji i pomogą Ci spełnić marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu!

  Uzupełnienia protetyczne

  Śliczny uśmiech wymaga czasem też uzupełnień protetycznych. Zdarza się, że wybielanie zębów nie jest jedynym zabiegiem, który rozwiązuje problem nieestetycznego uzębienia. Diastemę, ukruszenia, pęknięcia i nierówności można natomiast ukryć za pomocą licówek, które doskonale maskują defekty zębów przednich. Dzięki tego rodzaju uzupełnieniom protetycznym uda Ci się zrobić pozytywne wrażenie, nawet w przypadku rzucających się w oczy niedoskonałości! Czas zatem wziąć sprawy w swoje ręce i wyglądać tak atrakcyjnie, że dech zapiera!

  Stomatologia w ORTOFAN Clinic – interesują Cię licówki, piaskowanie zębów, skaling, lakierowanie zębów lub ich skuteczne wybielanie? Zadzwoń już dziś do naszej warszawskiej kliniki i zapisz się na wizytę!

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • nakladki na zeby