Twoje dzieci to Twój największy skarb. Dbasz o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Inwestujesz w ich przyszłość, aby żyły szczęśliwie i czerpały z życia pełnymi garściami. Jako rodzic wiesz, że zdrowe i proste zęby to niezwykle ważna sprawa, dlatego dbasz o dziąsła maluszka i jego pierwsze mleczaki za pomocą szczoteczki silikonowej, potem dobierasz odpowiednie pasty i szczoteczki dla swojego juniora. W pewnym momencie musisz go jednak zabrać do dentysty. Ta wizyta wcale nie musi być dla dziecka stresująca. W naszej klinice wykwalifikowani specjaliści potrafią postępować z dziećmi i właściwie zatroszczyć się o ich uzębienie. Zobacz ofertę usług stomatologicznych dla najmłodszych.

  Pierwsza wizyta, czyli jak dbać o higienę jamy ustnej

  Jeżeli Twoje dziecko zaczyna przygodę z dentystą od poważnego zabiegu, to trudno się dziwić, że powstaje w jego psychice uraz. A przecież zęby dziecka, jeśli się o nie troszczysz, powinny być całkiem zdrowe. Pierwsza wizyta powinna być dla dziecka przyjemna. To przecież najczęściej wyłącznie instruktaż, jak szczotkować zęby i w jaki sposób pielęgnować jamę ustną za pomocą odpowiednich preparatów. W Ortofan Clinic wykonujemy też fluoryzację zębów mlecznych. Nałożony żel lub lakier wzmacnia uzębienie i pomaga chronić przed próchnicą. Jeśli dziecko wyjdzie z kliniki zadowolone, nie będzie się bało do niej wracać.

  Leczymy mleczaki

  Ponieważ jesteś świadomym rodzicem, dbasz o pierwsze zęby dziecka. Pamiętaj, że kondycja mleczków przekłada się na zdrowie zębów stałych. Nie dopuść do tego, aby próchnica zębów mlecznych zainfekowała te świeżo wyrastające. Leczenie ubytków w zębach najmłodszych pacjentów odbywa się w naszej klinice z zastosowaniem gazu rozweselającego, dlatego jest bezpieczne i nie stresuje dziecka. Profilaktyka zębów obejmuje też ich lakowanie, zarówno mleczaków, jak i zębów stałych. Zabieg polega na uszczelnianiu naturalnych bruzd lakiem stomatologicznym, który dodatkowo uwalnia jony fluoru i wzmacnia szkliwo przed chorobami.  Z takich wizyt Twój maluch na pewno wyjdzie zadowolony!

  Czas na aparat

  Wreszcie przychodzi czas, że Twoje dziecko musi założyć aparat na zęby. Niestety, w naszych czasach staje się to koniecznością u większej części populacji. Dzieci z początku nastawione są entuzjastycznie, ale potem zaczynają kaprysić i nie używają aparatu. Dobry specjalista nie tylko zachęci dziecko do leczenia ortodontycznego, lecz także potrafi zmobilizować do jego systematycznego noszenia. A właśnie to jest sprawą kluczową! W naszej ofercie mamy aparaty przedsionkowe z kulką, dedykowane dzieciom z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Aparat ten nie tylko leczy wady zgryzu, lecz także koryguje nieprawidłowości wymowy i ustawienia języka w jamie ustnej. Dla dzieci w wieku 6-12 lat mamy też twz. trainer, służący eliminowaniu złych nawyków mięśniowo-czynnościowych, a także szeregowaniu wyrastających zębów.

  Czym skorupka za młodu nasiąknie…

  Tak przygotowany maluch, będzie chętnie odwiedzał dentystę i w końcu sam wyrobi sobie taki nawyk. Gdy pojawi się konieczność poważniejszego zabiegu, nie będzie bał się specjalisty, a w nastoletnim wieku na pewno wybierze odpowiedni aparat stały, jeśli będzie to konieczne. Zapraszamy wszystkich najmniejszych pacjentów i ich rodziców do ORTOFAN Clinic – kliniki dedykowanej rodzinom z dziećmi.

  Lakowanie mleczaków w ORTOFAN Clinic – już dzisiaj sprawdź ofertę naszej kliniki i umów się na wizytę adaptacyjną swojego dziecka!

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • stomatologia dla dzieci