uslugi

Mikroimplant to mały implant ortodontyczny wszczepiany czasowo w celu osiągnięcia optymalnego wyniku leczenia ortodontycznego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.
Usunięcie zęba z zębodołu za pomocą kleszczy lub dźwigni. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Polega na separacji i usunięciu części korony i korzenia zęba, w obrębie którego występuje stan zapalny. Na pozostawionej zdrowej części zęba wykonana jest odbudowa protetyczna.
Chirurgiczne odsłonięcie zęba wraz z przyklejeniem zamka i ligatury w celu wprowadzenia zęba na właściwe miejsce.

Zabieg wykonywany na zębach, które ze względu na swoje położenie pozostały w kości nie będąc widocznymi w jamie ustnej (np. ząb zatrzymany został zablokowany przez inne zęby). Konieczność wykonania zabiegu najczęściej pojawia się w przypadku zębów mądrości (ósemek), kłów w szczęce oraz zębów dodatkowych, nadliczbowych.
Wszczepienie implantu (ceramicznego lub tytanowego) w kość szczęk odbywa się metodami chirurgicznymi. Implant wszczepiony w miejsce brakującego zęba, pełni rolę korzenia.
Rodzaj aparatu zdejmowanego (ruchomego). Służy do rozszerzania górnego łuku zębowego na długość i szerokość.
Jest to elastyczny, zdejmowany aparat czynnościowy.

Aparaty tego rodzaju nie posiadają ligatur (elastycznych modułów), a ich działanie opiera się o działanie aktywnych klapek, które utrzymują łuk ortodontyczny w zamkach.

Usprawnienia wydolność warg, zapewnia prawidłowe napięcie warg i eliminuje ich nadaktywność podczas połykania.
Infant Trainer zapewnia aktywne ćwiczenie prawidłowego żucia i właściwego użycia mięśni szczęki.
Stosowanie zamków Synergy R gwarantuje szybsze i bardziej precyzyjne wyniki w porównaniu do innych systemów. Dzięki niskiemu profilowi znacząco podnoszą komfort pacjentów.
W odróżnieniu od metalowego, w jego skład wchodzą przeźroczyste i mało widoczne zamki wykonane z porcelany, kompozytu lub kryształu.
Ma za zadanie utrzymanie i ustabilizowanie osiągniętych wyników leczenia ortodontycznego.
Rodzaj aparatu zdejmowanego (ruchomego). Służy do rozszerzania górnego i dolnego łuku zębowego.
Przeznaczony dla dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Aparat służy m.in. do korekcji wad wymowy, nieprawidłowej pozycji języka w jamie ustnej i do leczenia wad zgryzu.
Rodzaj aparatu ruchomego przeznaczony dla dzieci w wieku 6 -12 lat. Służy wyeliminowaniu złych nawyków mięśniowo-czynnościowych oraz szeregowaniu wyrzynających się zębów.
Jeden z najbardziej skutecznych aparatów stosowanych do leczenia wad z grupy tyłozgryzów. Służy do wysuwania żuchwy.
20 minut dziennego stosowania AcceleDent® skraca leczenie ortodontyczne nawet o 50%*!
Incognito czyli niewidoczny aparat językowy jest najnowocześniejszym stałym aparatem ortodontycznym. Aparat Incognito to doskonała, dyskretna alternatywa dla tradycyjnego, widocznego aparatu ortodontycznego.
Nowoczesna metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych alignerów (nakładek) o różnych stopniach twardości.
To zabieg usuwający defekt estetyczny u pacjentów odsłaniających linię dziąsłową podczas mówienia i uśmiechu.
Usunięcie zapalnie zmienionych tkanek i kamienia poddziąsłowego oraz odbudowa utraconej kości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Podstawowy zabieg w leczeniu kieszonek dziąsłowych. Zabieg umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się rany. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Jest to zabieg konieczny gdy błona śluzowa nachodzi na dziąsła.
Dzięki temu zabiegowi możesz odbudować strukturę i funkcje tkanek przyzębia lub samej kości wyrostka zębodołowego.
Zabieg przyśpieszający leczenie ortodontyczne. Piezocision polega na nacięciu falami ultradźwiękowymi wyrostków zębodołowych w kości szczęk, co pobudza zarówno procesy samolecznicze w kości szczęk, jak i powoduje, że zęby przesuwają się znacznie szybciej niż przy noszeniu samego aparatu. Nacięcia wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Ślady po nich są prawie niewidoczne.
To nic innego jak protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, w sytuacjach które nie kwalifikują się do leczenia mostami.
Odmiana protez szkieletowych, wykonana z innego rodzaju materiału. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie: zmniejszenie miejsca dla protezy w ustach, mocowanie na klamrach zapewnia lepsze utrzymanie, sa antyalergiczne, nie uciskają podniebienia oraz dziąseł
Innowacyjność koron pełnoceramicznych jest przede wszystkim wynikiem zastosowania wspomagania komputerowego przy ich projektowaniu i wykonywaniu oraz zastosowanego materiału – tlenku cyrkonu.
Zastosowanie złota na podbudowie dzięki właściwościom metalu zapewnia takie korzyści jak: redukcja zachorowania na próchnicę (właściwości bakteriostatyczne), materiał jest obojętny dla organizmu człowieka, większa elastyczność zapewnia lepsze poddawanie się siłom zgryzowym.
Zamiast maskować braki w uzębieniu wykorzystując mosty, możesz skorzystać z korony na implancie, której najważniejszymi zaletami są: nie naruszanie przylegających zębów, zapobieganie osłabieniu kości po utracie korzeni zęba oraz zmniejszenie obciążenia spoczywającego na własnych zębach.
Zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki. Wykorzystywane przy diagnostyce i ustalaniu planu leczenia wad zgryzu.
Zdjęcie wewnątrzustne, inaczej zwane punktowym, najczęściej obejmuje od 1 do 4 zębów sąsiadujących ze sobą.
Panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy. Wykorzystywane przy diagnostyce i konstruowaniu planu leczenia we wszystkich działach stomatologii.
Zabieg stosowany jest głównie w profilaktyce próchnicy. Polega na wypełnieniu lakiem bruzd i zagłębień anatomicznych w zębach.
Nakładany na zęby preparat fluorowy w postaci żelu lub lakieru, wzmacnia uzębienie i pomaga chronić je przed próchnicą.
Wielu rodziców uważa, że jeśli zęby mleczne i tak wypadną to nie ma sensu ich leczyć. Nic bardziej mylnego! Próchnica przenosi się automatycznie z zębów mlecznych na zęby stałe, dlatego zadbaj o zęby malucha i jednocześnie oszczędzić mu stresu w przyszłości.
Instruktaż obejmuje przygotowanie przez specjalistę właściwego dla danego pacjenta i stanu jego uzębienia sposobu szczotkowania zębów oraz stosowania odpowiednich preparatów do pielęgnacji jamy ustnej.
Inaczej zwane wypełnieniem kompozytowym. Charakteryzuje się dużą estetyką, nie różni się swoją barwą od koloru wypełnianego zęba.
Kanał zęba jest odkażany oraz szczelnie wypełniony płynną gutaperką. Zabieg poprzedza usunięcie chorej miazgi i bakterii z komory oraz kanału zęba. Całość przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.
Kanał zęba jest odkażany oraz szczelnie wypełniony płynną gutaperką. Zabieg poprzedza usunięcie chorej miazgi i bakterii z komory oraz kanału zęba. Całość przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.
Profesjonalna regeneracja szkliwa. Metoda jest całkowicie bezbolesna oraz łagodna w użyciu.