Poranne wstawanie, odrabianie lekcji, przygotowanie się do zajęć i napięty harmonogram tygodnia to duże obciążenie dla dziecka, nie należy więc dziwić się, że z reguły ma ono po prostu dość, wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego. To dlatego tak ważna jest motywacja do nauki, sumienności i rzetelnego wypełniania obowiązków, płynąca ze strony rodziców czy opiekunów. Młodzi ludzie potrzebują też zrozumienia ich sytuacji i wsparcia w trudnościach. Jeśli, więc, Twoja pociecha boryka się z wadą zgryzu czy nierównościami zębów, warto zainteresować się tym tematem i udać się do ortodonty, który pomoże rozwiązać ten problem!

  Krzywe zęby a wady zgryzu – istotne powody do leczenia ortodontycznego

  Codzienne zajęcia szkolne dzieci odbywają się przez cały czas w gronie rówieśników. Niestety, zdarza się, że uczniowie wyśmiewają się z siebie z różnych powodów. To przykre, ale prawdziwe. Przyczyną mogą być również krzywe zęby czy wady zgryzu. Co zrobić, jeśli tego rodzaju traktowanie dotknie Twoje dziecko? Otóż, dobrze wtedy porozmawiać z wychowawcą klasy oraz samym dzieckiem o zaistniałej sytuacji, żeby nietolerancja nie stała się akceptowalną rzeczywistością szkolną. Ponadto, warto też pomóc dziecku realnie pozbyć się tego kompleksu i podjąć leczenie u ortodonty. Piękne zęby praktycznie zawsze wymagają pracy, a czas dorastania jest doskonałym okresem na skuteczną i trwałą korekcję uzębienia. A więc do dzieła!

  Pierwsza wizyta z dzieckiem u ortodonty – jak się do niej przygotować?

  Tak naprawdę, pierwsza wizyta u ortodonty z dzieckiem nie wymaga specjalnych przygotowań. Mimo to, warto przed spotkaniem ze specjalistą odwiedzić najpierw stomatologa i wyleczyć ewentualne ubytki. Zanim podejmiesz się leczenia ortodontycznego Twojego dziecka i tak należy sprawdzić stan jego uzębienia. Nasi eksperci z ORTOFAN Clinic w ciepłej atmosferze przeprowadzą Twoją pociechę przez proces wyeliminowania próchnicy i, co istotne, zrobią to błyskawicznie oraz bezboleśnie. Posiadamy nowoczesne narzędzia do radzenia sobie z ubytkami w zębach. Jednym z nich jest na przykład metoda Icon, którą stosujemy wobec próchnicy w początkowej fazie. Leczenie przebiega bez borowania, a jedynie za pomocą specjalnego żelu. Poza tym, wykonujemy również wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym i sedację wziewną gazem rozweselającym dla dzieci, która lekko znieczula, doskonale rozluźnia oraz uspokaja. Z wyleczonymi zębami można śmiało rozpocząć leczenie ortodontyczne!

  Korekcja uzębienia – różnorodność nowoczesnych metod

  Obecnie ortodoncja posiada wiele różnorodnych rozwiązań, które przyczyniają się do skutecznej korekcji uzębienia. Jednym z nich jest powszechnie znany aparat na zęby. Aktualnie można również skorygować uśmiech za pomocą wyjmowanych, przezroczystych nakładek na zęby typu orthocaps, Clear Aligner czy Invisalign. To niezwykle komfortowy sposób na pozbycie się wady zgryzu czy krzywych zębów, niezależnie od wieku. Polecany jest szczególnie młodzieży i osobom dorosłym, z racji dyscypliny, jaka wymagana jest podczas leczenia, to znaczy konieczności noszenia nakładek na zęby przez minimum 20 godzin dziennie. Natomiast w przypadku młodszych dzieci do 12. roku życia, najczęściej stosowany jest wysokiej jakości ruchomy lub stały aparat na zęby metalowy. W ORTOFAN Clinic posiadamy również możliwość korygowania uzębienia za pomocą aparatu kosmetycznego, który jest praktycznie niewidoczny oraz lingwalnego, z zamkami umieszczonymi po wewnętrznej stronie zębów.

  Chcesz żeby Twoje dziecko miało śliczny uśmiech? Skontaktuj się z naszym stomatologiem i ortodontą w warszawskiej klinice ORTOFAN Clinic! Sprawimy, że młody człowiek będzie miał powód do dumy i radości na co dzień!

  Ortodoncja w ORTOFAN Clinic – umów się na wizytę!

   

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08

   


  Attachment

  • nakladki na zeby