Sympatia i namiętność to dwa stany emocjonalne, które towarzyszą przyjaźni oraz miłości. Od naszego wdzięku zależy często, czy wzbudzamy tego rodzaju uczucia. Zależy Ci na względach wybranych osób i chcesz zrobić pozytywne wrażenie na otoczeniu? Warto więc zadbać o proste zęby, które mają realny wpływ na prezencję uśmiechu! Istnieje zależność pomiędzy powabem a wpływem na innych ludzi, tak przynajmniej twierdził Albert Camus, francuski pisarz, dramaturg, eseista i reżyser teatralny, pisząc, że ,,urok osobisty to umiejętność uzyskania czyjejś zgody bez sformułowania wyraźnego pytania”. Grzechem byłoby z tego daru nie skorzystać. Jak to zrobić?

  Na czym polega urok uśmiechu?

  Urok uśmiechu to przede wszystkim proste zęby. Niestety, nie zawsze natura obdarza nas idealnym uzębieniem, w takiej sytuacji dobrze skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać się do ortodonty. Lekarz postawi diagnozę odnośnie rodzaju wady zgryzu, a także nierówności zębów. Po wstępnej wizycie, a także określeniu planu leczenia, należy wykonać niezbędne badania, takie jak pantomogram i zdjęcie cefalometryczne. Potem pozostaje już tylko przygotowanie zębów do noszenia aparatu ortodontycznego, czyli wyleczenie ewentualnych ubytków oraz usunięcie płytki nazębnej i osadu.

  Proste zęby w prosty sposób

  Leczenie ortodontyczne trwa około 12-18 miesięcy, a czas jego trwania jest uzależniony między innymi od wieku pacjenta i rodzaju wady zgryzu. Proces korekcji uzębienia jest dosyć prosty. Niezależnie od tego, czy pacjent nosi nakładki na zęby, czy aparat ortodontyczny, efekty końcowe to idealny zgryz i równo przylegające do siebie uzębienie. A jak to wygląda w praktyce? Otóż, najpierw odbywa się jest założenie stałego aparatu na zęby lub rozpoczęcie leczenia poprzez noszenie nakładek na zęby. Następnie, po zakończeniu leczenia ortodontycznego, konieczne jest noszenie aparatu retencyjnego, którego zadaniem jest podtrzymanie dotychczasowych rezultatów leczenia. Wiesz już więcej na temat korekcji uzębienia? W takim razie rozpocznij leczenie u ortodonty!

  Metody leczenia ortodontycznego

  Różnorodność metod leczenia ortodontycznego pozwala na wybór sposobu korekcji, dostosowanego do indywidualnych preferencji. Leczenie można przeprowadzić za pomocą ruchomego lub stałego aparatu na zęby. Ruchome są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, natomiast dorośli mogą skorzystać z kilku opcji stałych – z zamkami metalowymi, pozłacanymi prawdziwym 24K złotem, kompozytowymi lub szafirowymi.

  Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie aparatu lingwalnego Incognito, którego zamki umieszczone są po wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu leczenie jest niezauważalne dla innych. To niezwykle komfortowy aparat ortodontyczny, efekty jego zastosowania są równie imponujące jak w przypadku tradycyjnego aparatu stałego.

  Doskonałym sposobem na pozbycie się wady zgryzu są także nowoczesne, przezroczyste nakładki na zęby typu Clear Aligner, orthocaps czy Invisalign, które można wyjmować w dowolnym momencie. Są wykonane ze specjalnego, biokompatybilnego tworzywa, które nie powoduje nadmiernego ucisku zębów ani uczuleń.

  Nakładki Clear Aligner w Ortofan Clinic – dowiedz się więcej na temat leczenia nakładkowego i umów się na wizytę! Zadzwoń:

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • leczenie nakladkowe - Warszawa