Już od pewnego czasu walczysz o równe zęby i idealny zgryz? Bywają jednak chwile, kiedy zastanawiasz się, jak długo jeszcze będzie trwało leczenie? Kiedy w końcu z pełną satysfakcją uśmiechniesz się, a w ustach nie będzie nic poza rzędem prostych zębów? Jeśli jeszcze nie wiesz, podpowiadamy, że istnieje metoda, która pozwoli Ci skrócić proces korekty uzębienia. Acceledent to niesamowite urządzenie wspomagające pracę aparatów ortodontycznych. Wystarczy 20 minut dziennie, aby zaczęło spełniać swoją funkcję!

  Co to jest Acceledent?

  Acceledent jest urządzeniem, które ma za zadanie wspomóc leczenie ortodontyczne, przyspieszyć proces wyrównywania zębów, korekty ich ustawienia. Jednym słowem, wspomoże Cię w drodze do uzyskania upragnionych efektów. Jego praca opiera się na przenoszeniu wibracji na zęby, czyli delikatnym wprawianiu ich w ruch, poprzez pobudzenie cząstek kości. Acceledent należy umieścić w buzi na około 20 minut dziennie, aby mogło zbawiennie wpływać na uzębienie. Skracanie czasu prostowania to nie jedyny efekt, jaki możesz uzyskać, pracując z urządzeniem ortodontycznym, jakim jest Acceledent. Jako że działa wielotorowo, ogranicza w znacznym stopniu ryzyko zachorowania na próchnicę czy inne choroby przyzębia. To, czego wymaga od pacjenta stosowanie Acceledent, to poświęcenie nieco więcej czasu na pielęgnację zębów, czyli umieszczenie na 20 minut urządzenia w ustach. W tym czasie, mając wolne ręce, można wykonywać swoje codzienne obowiązki lub przeznaczyć te parę chwil na odpoczynek.

  Jak wygląda urządzenie Acceledent?

  Wibrujące urządzenie zbudowane jest z zagryzacza, czyli części umieszczanej w ustach oraz aktywatora, który wytwarza wspomniane wibracje, przekazane następnie zębom. Zagryzacz jest elementem, który w prosty sposób możemy odłączyć i wyczyścić. Jego rozmiar dobierany jest indywidualnie. Całość ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest łatwe i komfortowe dla pacjenta. Jego konstrukcja pozwala na użytkowanie w każdych warunkach i absolutnie nie angażuje Twoich rąk. Kolejnym bardzo istotnym elementem Acceledent jest ładowarka z wyświetlaczem, na której pojawiają się informacje, czy prawidłowo użytkujesz urządzenie. Dzięki temu rozwiązaniu, proces wspomagania leczenia za pomocą Acceledent może być w łatwy sposób monitorowany i daje Twojemu lekarzowi informacje o przebiegu kuracji. W komplecie otrzymujesz także osłonę na Acceledent, dzięki której możesz zabrać go wszędzie tam, gdzie musisz się znaleźć. Acceledent ma szansę stać się Twoim nieodłącznym partnerem i wsparciem podczas leczenia niedoskonałości zgryzu.

  Czy wibracje są bezpieczne dla zębów?

  Urządzenie, które ma przyspieszyć zdjęcie aparatu ortodontycznego, działa na zasadzie delikatnych wibracji. Te, wytwarzane przez aktywator, przenoszone są na zęby za pomocą zagryzacza, który zostaje umieszczony w ustach i przylega do szczęki. Przeprowadzone badania dowiodły, że wibracje nie tylko nie są niebezpieczne, lecz także przyspieszają przesuwanie zębów o około 38-50%! Aby ząb uległ przemieszczeniu, w otaczającej go kości muszą zajść pewne zmiany, procesy. Do ich uaktywnienia dochodzi podczas stosowania aparatów, które oddziałują na ząb i kość z pewną określoną siłą. Wytwarzane przez Acceledent mikrowibracje stymulują cząsteczki kości, które wpływają na aktywność ich komórek. Połączenie siły aparatu ortodontycznego z wibracjami daje nie tylko oczekiwane, lecz także szybsze efekty!

  Leczenie ortodontyczne w ORTOFAN Clinic – nie zastanawiaj się! Umów się na konsultację z naszym ekspertem już dziś!

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • acceledent - jak działa