Próchnica to poważny problem, z którym zaczynają zmagać się już najmłodsze dzieci. Do dziś pokutuje jednak przekonanie, że mleczaków nie warto leczyć, bo to tylko zęby na kilka pierwszych lat i w końcu zastąpią je zęby stałe. Wielu rodziców woli nie stresować dziecka wizytami u specjalisty, dlatego, nawet jeśli zauważą zmiany na zębach, nie reagują. To pierwszy krok do poważnych problemów w przyszłości. Próchnica w niezauważalny sposób może zaatakować tworzące się zęby stałe. Aby Twoje dziecko nie miało problemów z uzębieniem i mogło cieszyć się zdrowym uśmiechem, Ty musisz podjąć wyzwanie i zadbać już o pierwszy widoczny mleczak. Dlatego nie zwlekaj, poznaj prawdę o próchnicy i nie pozwól, aby Twój maluch cierpiał z jej powodu.

  Jakie są skutki nieleczonej próchnicy mleczaków?

  Kiedy zdasz sobie sprawę, jak nieleczona próchnica wpływa na Twoje dziecko, na pewno zaczniesz regularnie zaglądać do jego buzi i częściej zabierać do dentysty. Próchnica to nie tylko brzydko wyglądające zęby, lecz także niebezpieczeństwo dla kolejnych wyrzynających się zębów, także tych stałych. Poza tym, chory ząb boli, może pojawić się opuchlizna, dziecko wyraźnie cierpi, a Wy razem z nim. Istnieje jednak szereg innych problemów, które związane są z nieleczoną próchnicą:

  • problemy z gryzieniem i żuciem
  • problemy z trawieniem, co może prowadzić do bólu brzucha, biegunek,
  • infekcje dróg oddechowych,
  • zaburzenia rozwoju całej szczęki,
  • problemy ze zgryzem,
  • zaawansowana próchnica może powodować stany zapalne w jamie ustnej –  dziąseł i błony śluzowej,
  • poważniejsze powikłania to schorzenia serca, nerek czy nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

  Na szczęście próchnica jest łatwa do zauważenia i równie łatwa do wyleczenia. Eksperci z naszej Kliniki zadbają o zęby Twojego dziecka i pokonają pierwsze oznaki próchnicy. Twoim zadaniem jest baczna obserwacja małych ząbków i ich pielęgnacja.

  Jak wygląda leczenie mleczaków?

  Boisz się, że lekarz zadecyduje o usunięciu mleczaka? Dziś ta praktyka odchodzi do lamusa. Mleczaki są leczone z powodzeniem, zupełnie jak zęby stałe. Metod leczenia jest wiele, od lasera, tradycyjnego wiertła po piaskarkę. Wypełnienie może być dla malucha atrakcją, ponieważ ma możliwość wybrania jego koloru. Pewnie spodoba mu się kolorowy ząbek! Czasem stosuje się ozonowanie lub leczenie żelem antybakteryjnym. Jak widzisz, sposobów na opanowanie próchnicy jest wiele. Lekarz wybierze najlepszą i najskuteczniejszą metodę dla Twojego dziecka. W przypadku bardzo małych dzieci, u których trudno przeprowadzić tradycyjne leczenie, lekarz może zastosować lapisowanie, czyli sposób na spowolnienie dalszego rozwoju próchnicy.

  Czy możliwe jest znieczulenie podczas leczenia mleczaków?

  W naszej ORTOFAN Clinic przykładamy dużą wagę do komfortu pacjenta i jego dobrego samopoczucia. Tym bardziej staramy się, aby nasi najmłodsi pacjenci z przyjemnością do nas wracali i wynosili tylko dobre doświadczenia. W celu zagwarantowania maksimum spokoju maluchowi i jego rodzicom oraz  zaoszczędzenia im stresu, wprowadziliśmy znieczulenie w formie sedacji gazem rozweselającym. To mieszanka podtlenku azotu i tlenu, która jest zupełnie bezpieczna, nawet dla dzieci. Gaz jest bezwonny, ma działanie lekko znieczulające i odprężające. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, pozwala się zrelaksować i pokonać strach podczas zabiegu.

  Dlaczego warto leczyć mleczaki u nas?

  W naszej ORTOFAN Clinic zajmiemy się Twoim dzieckiem, zbadamy jego ząbki, a w razie konieczności zaleczymy wszystkie zmiany. Możesz mieć pewność, że staramy się zapewnić dziecku maksimum wygody, bezpieczeństwa, a stres minimalizujemy, stosując odpowiednie metody. Nasz personel jest przygotowany do pracy z najmłodszymi pacjentami. Uczymy dzieci i ich rodziców, jak prawidłowo dbać o zęby i zapobiegać próchnicy.

  Stomatologia dziecięca w ORTOFAN Clinic– zadbaj o zdrowy uśmiech i piękne zęby Twoich dzieci. Umów się na wizytę:

  tel:22 619 86 81

   

  tel:22 618 55 08

   odstep


  Attachment

  • stomatolog dzieciecy - Warszawa