Spokojnie, lekko i radośnie – tak czuje się człowiek, który jest szczęśliwy. Jeśli więc z powodu niedoskonałości w uzębieniu doskwiera Ci ciężar psychiczny i smutek, z pewnością nie należy zostawać z tego rodzaju emocjami na zawsze. Nierówności zębów oraz wady zgryzu można korygować, niezależnie od wieku. Obawiasz się, że na Twoje leczenie ortodontyczne jest już za późno? To nieprawda. Warto walczyć o swoje marzenia, nawet jeśli inni, otaczający nas ludzie mają odmienne zdanie na ten temat. Wiek w tym wypadku nie ma znaczenia, także nigdy nie mów nigdy!

  Jakie są rodzaje leczenia ortodontycznego osób dorosłych?

  Prostowanie zębów może odbywać się z zastosowaniem aparatu ortodontycznego stałego. Jego zamki, które mogą być wykonane z różnych materiałów, są przytwierdzone do uzębienia, dzięki czemu aparat nie jest zdejmowany przez cały okres terapii, czyli przez okres około 18-36 miesięcy.

  Najbardziej znanym w Polsce rodzajem leczenia jest użycie metalowego aparatu ortodontycznego. Jednak w Ortofan Clinic w Warszawie, mamy również możliwość korygowania zębów za pomocą aparatów kosmetycznych, których zamki wykonane są z mało widocznych materiałów, takich jak kryształ czy porcelana.

  Innym, ciekawym rozwiązaniem na uzyskanie pięknego uśmiechu jest wykorzystanie nakładek na zęby, takich jak Clear Aligner, Invisalign czy orthocaps. Są fenomenalnym sposobem na pozbycie się wady zgryzu oraz nierówności zębów w komfortowym stylu. CO istotne, nakładki na zęby można wyjmować do spożywania posiłków i higieny jamy ustnej. Rewelacyjną metodą leczenia ortodontycznego jest też aparat lingwalny typu Incognito, którego zamki przytwierdzone są do wewnętrznej strony zębów, przez co jest praktycznie niewidoczny dla innych.

  Piezocision, czyli metoda na przyspieszenie leczenia

  Współczesna ortodoncja dysponuje innowacyjnymi technologiami przyspieszenia leczenia. Jedną z nich jest zastosowanie dekortykacji przyzębia, czyli nowoczesnego zabiegu Piezocision, który pozwala na skrócenie czasu korekcji zębów. Technika ta polega na mało inwazyjnym, delikatnym nacięciu kości szczęki, a leczenie nie wiąże się z bólem, ani opuchlizną i jest komfortowe dla Pacjenta. Wpływa natomiast znacząco na szybsze przemieszczanie się zębów. To skuteczna pomoc dla tych, którzy noszą stały aparat ortodontyczny lub nakładki na zęby i chcą w bezpieczny sposób podkręcić tempo swojego leczenia.

  Wady zgryzu zawsze warto korygować – sprawdź, dlaczego!

  Noszenie aparatu na zęby prowadzi do uzyskania wymarzonej prezencji uzębienia. Jednak nie jest to jedyny cel leczenia ortodontycznego. Wady zgryzu należy skorygować, bez względu na wiek, również z uwagi na konsekwencje, jakie mogą one spowodować w przyszłości. Nieleczone wady zgryzu przyczyniają się bowiem, między innymi do szybszego ścierania się zębów oraz ich zniszczeń w postaci ukruszeń, a nawet złamań. Ponadto, nieskorygowane wady zgryzu utrudniają dokładne oczyszczanie zębów, co z kolei stwarza ryzyko powstawania próchnicy oraz chorób przyzębia. Nie wahaj się więc odwiedzić ortodontę i dowiedz się, jak wygląda kondycja Twoich zębów!

  Leczenie ortodontyczne w ORTOFAN Clinic – dowiedz się więcej i umów się na wizytę! Zadzwoń jeszcze dziś:

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • nakladki na zeby - cena