Korekcja uzębienia jest możliwa praktycznie w każdym wieku. Obecnie nowoczesne leczenie ortodontyczne to przede wszystkim dyskrecja i elegancja, dzięki czemu pacjenci mają szansę na normalne funkcjonowanie w czasie trwania tego procesu. Nakładki na zęby powoli zastępują tradycyjne aparaty ortodontyczne, ponieważ ich zalety przyciągają coraz większą grupę miłośników. Innowacyjne rozwiązania, takie jak Clear Aligner, cieszą się rosnącą popularnością głównie dlatego, że są niemal niewidoczne i można je w każdej chwili wyjąć. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

  Nakładki na zęby – ortodoncja na najwyższym poziomie

  Współczesna ortodoncja ciągle się rozwija, to co było jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemożliwe, dziś stało się faktem. Tak właśnie jest w przypadku sposobu korekcji uzębienia, jakim są przezroczyste nakładki na zęby Clear Aligner, które swoim kunsztem wykonania, a także wygodą w użytkowaniu prześcigają chociażby stałe, metalowe aparaty ortodontyczne. Jest to więc niebanalny środek na korygowanie wady zgryzu oraz nierówności zębów na najwyższym poziomie. W ORTOFAN Clinic z powodzeniem stosujemy tego rodzaju metodę, w celu uzyskania wymarzonego uśmiechu, jeśli więc chcesz w wygodny sposób skorygować niedoskonałości uzębienia, nasz ortodonta z pewnością udzieli Ci wszelkich informacji.

  Jak wygląda leczenie nakładkami na zęby Clear Aligner?

  Zanim przystąpisz do leczenia, ortodonta przeprowadzi z Tobą wywiad oraz oceni stan uzębienia. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego ta konsultacja jest bardzo ważna. Potem lekarz przeprowadzi odpowiednie badania, w celu dokładnej analizy układu zębów, szczęki oraz żuchwy, a później pobierze ich wycisk. Następnie specjalista wykona set-up łuków zębowych, analizę cyfrową oraz symulację wyników końcowych. Dzięki temu ortodonta będzie mógł sporządzić szczegółowy plan leczenia. Na tym etapie lekarz poinformuje Cię o korekcji uzębienia oraz kosztach z tym związanych. Po Twojej akceptacji, wykonywane są nakładki na zęby o różnych grubościach (soft – 0,5; medium – 0,625 oraz hard – 0,75) do pierwszego etapu leczenia ortodontycznego. Nakładki na zęby Clear Aligner wykonywane są z miękkiego, biokompatybilnego tworzywa, które jest bardzo delikatne dla zębów. Co tydzień należy wymieniać samodzielnie nakładki na zęby, otrzymane wcześniej przez specjalistę. W celu uzyskania pozytywnych rezultatów korekcji uzębienia trzeba je nosić przez 20 godzin dziennie. Po trzech tygodniach konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, w trakcie której pobierze on znowu wycisk do kolejnych, nowych nakładek na zęby.

  Dlaczego nakładki na zęby Clear Aligner są wyjątkowym sposobem na leczenie ortodontyczne?

  Nakładki na zęby Clear Aligner są wyjątkowe, ponieważ pozwalają na ogromną swobodę podczas leczenia. Po pierwsze dlatego, że można je zdejmować do spożywania posiłków, picia barwiących napojów, mycia zębów, a także w każdej sytuacji, która tego wymaga, jak na przykład ważne spotkanie czy wystąpienie publiczne. Ponadto, nakładki na zęby są przezroczyste, co powoduje, że nie trzeba ich ukrywać, można swobodnie rozmawiać i szeroko się uśmiechać. Poza tym, ich cechą szczególną jest również miękkie tworzywo, z którego są wykonane, niepowodujące uczuleń ani zbytniego ucisku uzębienia.

  Utrwalenie efektów końcowych, czyli na czym polega stabilizacja zębów

  Bardzo ważnym etapem leczenia ortodontycznego jest retencja, czyli utrwalenie efektu końcowego korekcji uzębienia. I tak, pierwszy rok fazy retencyjnej polega na noszeniu nakładek na zęby jak najdłużej w ciągu dnia i nocy. W drugim roku należy je nosić przez 16 godzin dziennie, a w trzecim już tylko na noc.

  Ortodoncja w ORTOFAN Clinic – skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!

  tel:22 619 86 81
  tel:22 618 55 08

   


  Attachment

  • ortodonta - warszawa