Kiedy naturalne uzębienie zawodzi, a leczenie kanałowe nie przynosi oczekiwanych rezultatów, usunięcie zęba staje się koniecznością. Podobnie dzieje się w sytuacji urazu mechanicznego, chorób przyzębia albo bardzo zniszczonych zębów, wskutek na przykład przyjmowania niektórych leków. Ekstrakcja nie musi wiązać się ze wstydem długotrwałej bezzębności. Jeśli więc doskwierają Ci braki w uzębieniu, protetyka skutecznie, a także w szybki sposób je zniweluje i sprawi, że na nowo będziesz cieszyć się ślicznym uśmiechem. Solidnym rozwiązaniem, w przypadku uzupełnienia protetycznego pojedynczych lub kilku zębów, jest korona na implancie, która doskonale sprawdza się w tego rodzaju problemach. Na czym polega jej siła?

  Implanty – podłoża poczucia bezpieczeństwa

  Niewątpliwie mocą korony jest jej podłoże, czyli korzeń. Implanty są znakomitym środkiem do uzyskania trwałej odbudowy brakujących zębów. Tytanowe śruby, które pełnią rolę korzenia, fenomenalnie zespalają się z tkankami w procesie nazywanym fachowo osteointegracją. Wykonane w ORTOFAN Clinic implanty pozwalają na uzyskanie stanu sprzed utraty zęba. Co istotne, to rewelacyjna baza nie tylko dla korony, lecz także takich uzupełnień, jak mosty czy protezy, które służą przez lata, a często nawet dożywotnio. Korona na implancie pozwoli Ci więc praktycznie zapomnieć o braku uzębienia!

  Różnorodność koron protetycznych

  Korony protetyczne mogą być wykonane z odmiennych materiałów, stąd też można podzielić je na następujące rodzaje:

  • korony pełnoceramiczne,
  • korony porcelanowe na ceramice,
  • korony porcelanowe na metalu,
  • korony porcelanowe na złocie.

  Jeśli stoisz przed wyborem korony zębowej, skonsultuj się z naszymi specjalistami z ORTOFAN Clinic, a z pewnością uzyskasz szczegółowe informacje na ich temat oraz pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

  Jakie są wskazania do założenia korony protetycznej?

  Wskazaniem do założenia korony są znaczne zniszczenia zębów – wskutek próchnicy, patologicznego starcia lub urazu mechanicznego. Są także stosowane po wszczepieniu implantu, aby uzupełnić brakujący ząb oraz w sytuacji, kiedy wykonywane było leczenie kanałowe i trzeba wzmocnić ząb. Ponadto, korony są również korektą stosunków zwarciowych uzębienia, żeby uniknąć leczenia ortodontycznego, jak też używa się ich ze względów estetycznych, w przypadku defektów szkliwa czy nieprawidłowego kształtu zębów.

  Korona na implancie – nowoczesność i stabilność

  Niewątpliwie korona na implancie łączy w sobie funkcjonalność, estetykę wraz ze stabilnością, która służy długoterminowo. Warto więc zdecydować się na tę formę odbudowy uzębienia, umożliwiającą swobodne jedzenie wszelkich pokarmów, a także zapewniającą komfort uśmiechu bez skrępowania. Korona na implancie jest jednym z najbardziej trwałych i estetycznych środków, jakie oferuje współczesna protetyka, dobrze więc skorzystać z tej metody, żeby profesjonalnie uzupełnić uzębienie.

  Licówki, korony, mosty, protezy, implanty – protetyka poprawiająca wygląd i funkcjonalność

  Leczenie kanałowe lub ekstrakcja zębów to doskonały moment na metamorfozę uśmiechu, która może odmienić Twoje życie na lepsze! Korzystną drogą, prowadzącą do idealnego uśmiechu są nie tylko korony, lecz także licówki, czyli cienkie płatki, które przykleja się do powierzchni naturalnych zębów, w celu poprawy ich wyglądu. W ORTOFAN Clinic możesz też wykonać perfekcyjnie prezentujące się wypełnienia typu inlay, onlay, overlay, a także mosty oraz protezy.

  Protetyka w ORTOFAN Clinic – skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!


  Attachment

  • stomatolog protetyk - warszawa