Od 2004 roku w Klinice ORTOFAN rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne pacjentów techniką bioprogresywne. Jak się przekonaliśm leczenie bioprogresywne nie jest jedynie techniką ortodontyczną, ale prezentuje filozofię ortodontyczną.
Terapia bioprogresywna skupia się nie tylko na leczeniu wad zgryzu, lecz także na indywidualnym traktowaniu każdego pacjenta. Opiera się na analizie typu twarzy, zwraca uwagę na pracę mięśni i czynności fizjologiczne narządu żucia. Pierwszym i zarazem podstawowym zadaniem jest badanie mięśnia bródkowego i okrężnego ust, a także badanie czynności języka, gdyż jego ułożenie w jamie ustnej informuje nas o typie oddychania. Leczenie bioprogresywne, oprócz sekwencji określonych technicznych i mechanicznych kroków, jest też metodą respektującą wzrost pacjenta, jego rozwój i czynności fizjologiczne narządu żucia.
Dobrze wyszkolony, zmotywowany personel pracuje dla nas i dla pacjenta. Pełna kooperacja prowadzi do sukcesu w leczeniu. Odpowiednia komunikacja z pacjentem, rodzicami i lekarzami innych specjalności prowadzącymi pacjenta stanowi niezwykle ważny element codziennej praktyki.
Oczywiście klinicysta powinien przed rozpoczęciem leczenia stworzyć jego plan i wiedzieć dokładnie, którą drogą podąży. Pożądany wynik osiągnie przez dobór odpowiedniego aparatu i właściwe jego stosowanie.
Leczenie bioprogresywne stworzone zostało z myślą o indywidualnym zastosowaniu w stosunku do każdego pacjenta i traktowaniu jego problemu jednostkowo. Stosując się do wyżej wymienionych założeń, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy rezultat leczenia i pełną satysfakcję pacjenta.


GALERIA