Od 2004 roku w Klinice ORTOFAN rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne pacjentów techniką bioprogresywne. Jak się przekonaliśmy w trakcie wielu lat praktyki leczenie bioprogresywne jest czymś znacznie więcej niż tylko  techniką ortodontyczną. Leczenie bioprogresywne to cała filozofia prowadzenia leczenia ortodontycznego, która zapewnia pacjentowi dobór optymalnej metody przywrócenia naturalnego uśmiechu.

Terapia bioprogresywna skupia się nie tylko na leczeniu wad zgryzu, lecz także na indywidualnym traktowaniu każdego pacjenta. Taki profilowany sposób leczenia opiera się na:

  1. analizie typu twarzy pacjenta,
  2. ocenie pracy mięśni twarzy pacjenta,
  3. szczegółowej analizie czynności fizjologicznych narządu żucia.

Pierwszym i zarazem podstawowym zadaniem jest badanie mięśnia bródkowego i okrężnego ust, a także badanie czynności języka, gdyż jego ułożenie w jamie ustnej informuje nas o typie oddychania. Leczenie bioprogresywne, oprócz sekwencji określonych technicznych i mechanicznych kroków, jest też metodą respektującą takie czynniki jak wzrost pacjenta i jego ogólny rozwój.

Dobrze wyszkolony i zmotywowany personel Kliniki pracuje dla dobra pacjenta. Pełna kooperacja prowadzi do sukcesu w leczeniu. Odpowiednia komunikacja z pacjentem, rodzicami i lekarzami innych specjalności prowadzącymi pacjenta stanowi niezwykle ważny element codziennej praktyki.

Każdy lekarz przed rozpoczęciem leczenia tworzy jego plan. To pozwala mu ustalić jakie kroki powinien podjąć, aby osiągnąć sukces w leczeniu Pacjenta. Pożądany wynik osiągnie przez dobór odpowiedniego aparatu ortodontycznego i jego właściwe stosowanie.

Leczenie bioprogresywne stworzone zostało z myślą o indywidualnym zastosowaniu w stosunku do każdego pacjenta i traktowaniu jego problemu jednostkowo. Stosując się do wyżej wymienionych założeń, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy rezultat leczenia, czyli piękny i naturalny uśmiech oraz pełną satysfakcję Pacjenta.

Porozmawiajmy – zadzwoń do nas już dziś i zapytaj o szczegóły!

tel. 22 618 86 81
tel. 22 618 55 08


GALERIA