Marzymy o idealnym, pięknym uśmiechu, równych zębach. Na aparat ortodontyczny decydujemy się w każdym wieku, bo czasem do tej myśli trzeba po prostu dojrzeć. Wahamy się, czy damy radę nosić metalowy aparat tradycyjny, zastanawiamy się, jak dbać o higienę i zęby, kiedy już go założymy. Czasem krępujemy się i uważamy, że będziemy wyglądać źle, przez co albo rezygnujemy z założenia aparatu, albo życia towarzyskiego. Jednak dzisiejsza ortodoncja oferuje wiele rodzajów aparatu, aż po te, które są prawie niewidoczne i naprawdę wygodnie się je nosi. Jeśli wciąż masz ochotę poprawić stan swoich zębów, a jednocześnie poczuć się piękniej, umów się na konsultację z ortodontą, który pomoże Ci wybrać idealne rozwiązanie. Nasi specjaliści z ORTOFAN Clinic rozwieją Twoje wątpliwości i wytłumaczą, co i dlaczego będzie dla Ciebie najlepsze.

  Tradycyjny aparat ortodontyczny?

  Tradycyjny aparat stały zbudowany jest z zamków, łuku ortodontycznego oraz ligatury elastycznej. Zamki zostają przyklejone do zębów specjalnym klejem, a przez szczeliny znajdujące się w zamkach przebiega drut, czyli łuk ortodontyczny. Ligatury to gumki, które pełnią niezwykle ważną funkcję utrzymania łuku w szczelinie, zapobiegania jego przemieszczaniu i wypadaniu. Możemy zastosować ligaturę w różnych kolorach, co jest ważne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów.

  Zamki w tradycyjnych aparatach są metalowe, wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Jednak dla osób, które chcą uczynić aparat jak najmniej widocznym, propozycją są zamki estetyczno-kosmetyczne, które mogą być prawie niewidoczne – ceramiczne lub kompozytowe. Tradycyjny aparat musi być regulowany podczas wizyt u ortodonty. Ważna jest także higiena podczas noszenia aparatu, ponieważ zęby są wtedy bardziej narażone na rozwój próchnicy.

  Aparat samoligaturujący dla wymagających

  Aparaty samoligaturujące nie posiadają gumek spełniających funkcję trzymania łuku ortodontycznego. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim aparat staje się mniej widoczny, co na pewno podnosi Twój komfort przy jego noszeniu i sprawia, że będziesz się uśmiechać odważniej. Aparaty są delikatniejsze dla policzków i języka, ponieważ siła nacisku na zęby jest mniejsza. Stosowane w tych aparatach zamki są dyskretniejsze i sprawiają, że przyjemnie się je nosi. Ponieważ nie ma konieczności wymiany ligatur, wizyty w gabinecie są rzadsze i krótsze, a przez to skróceniu ulega cały proces leczenia. Obsługa aparatów samoligaturujących jest łatwiejsza, ponieważ ligatury zastąpione zostały specjalnymi klapkami. Czy możesz zatem nosić aparat samoligaturujący? Prawdopodobnie tak, ale zawsze konieczna jest wizyta u specjalisty, który dokładnie rozpozna Twój problem i zasugeruje Ci najlepsze rozwiązanie.

  Jaki aparat wybrać? Zalety aparatów samoligaturujących.

  Jeśli wybór aparatu zależy jedynie od Ciebie, a Ty jesteś przekonany, że Twoje zęby nie obejdą się bez pomocy, sprawdź jeszcze raz, co przemawia na korzyść aparatu samoligaturującego:

  • większy komfort w trakcie leczenia, związany z mniejszą siłą tarcia aparatu,
  • zamki są mniejsze, zaokrąglone, mniej odstają od zębów,
  • szybszy proces leczenia,
  • rzadsze wizyty u ortodonty,
  • łatwiejsza higiena jamy ustnej i czyszczenie aparatu.

  Założenie aparatu zawsze poprzedza konsultacja lekarska, przeprowadzenie niezbędnych badań, RTG zębów oraz wykonanie wycisku. Podczas leczenia regularnie wykonywane są fotografie uzębienia, aby kontrolować postępy w korekcji zgryzu. W naszej ORTOFAN Clinic dbamy, aby cały proces przebiegał sprawnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

  Ortodoncja w ORTOFAN Clinic – dowiedz się więcej i zawalcz o piękny uśmiech. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

  Zadzwoń i  umów się na wizytę:

  tel:22 619 86 81

   

  tel:22 618 55 08

   odstep


  Attachment

  • leczenie ortodontyczne - efekty