Za pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem stoi nie tylko prawidłowa higiena ale też właściwe ustawienie zębów. Nowoczesna stomatologia oferuje Ci szeroką gamę aparatów ortodontycznych do wyboru.

  Noszenie aparatu na zęby nie musi być koniecznie wstydliwe. Jeśli z jakichś powodów nie chcesz, by aparat był widoczny, dlaczego nie spróbujesz aparatu kosmetycznego, który założymy Ci w naszej klinice ORTOFAN Clinic  w Warszawie?

  Aparat kosmetyczny – zalety

  Aparat kosmetyczny stosowany w nowoczesnej ortodoncji jest mniej widoczny od tradycyjnego. Zamki są jednak przezroczyste i prawie niewidoczne. Noszenie takiego aparatu na zęby jest wygodne i zupełnie nie podrażnia dziąseł.Wbrew pozorom zamki, z których się składa aparat są trwałe i wydajne.

  Aparat kosmetyczny, który Ci założymy w naszej klinice ORTOFAN Clinic, będzie odpowiednio dobrany do koloru Twoich zębów lub też przezroczysty. Gwarantujemy Ci 100 % komfortu i dyskrecji!

  Aparat kosmetyczny – z czego się składa?

  z wykonanych z ceramicznego kryształu zamków,
  utworzonego z metalu tzw. łuku ortodontycznego, który łączy zamki,
  białych lub jasnych gumek (ligatur).

  Aparat kosmetyczny – rodzaje

  • ceramiczne,
  • ceramiczno-kompozytowe,
  • porcelanowe,
  • szafirowe,
  • kryształowe.

  Aparaty na zęby różnią się od siebie głównie barwą, materiałem i właściwościami.
  Warto wspomnieć, że pod pojęciem stałych aparatów kosmetycznych kryją się zarówno aparaty labialne jak i aparaty lingwalne. Aparaty labialne to wszystkie aparaty zakładamy na stałe. Aparaty lingwalne wyróżniają się tym, że są zakładane od wewnętrznej strony uzębienia, przez co są niemal niewidoczne.

  Aparat kosmetyczny – zalecenia

  Nosząc aparat kosmetyczny musisz pamiętać o:

  • unikaniu barwiącego jedzenia, np. ciemnych owoców (jagód, jeżyn),
  • unikaniu przebarwiających napojów, np. soków, wina,
  • zakazie palenia papierosów.

  Dostosowanie się do tych 3 wskazówek pozwoli Ci zachować estetyczny wygląd zębów i aparatu kosmetycznego.

  Aparat kosmetyczny – jak wygląda jego założenie?

  W trakcie wstępnej konsultacji nasz ortodonta/specjalista oceni Twój stan zębów i na tej podstawie osądzi, czy jest możliwość założenia aparatu kosmetycznego. Następnie ustali z Tobą kompleksowy plan leczenia ortodontycznego, którego celem będzie uzyskanie pięknego uśmiechu.
  Uwaga: przed założeniem aparatu kosmetycznego, jak przed każdym innym stałym aparatem, należy mieć zdrowe, wyleczone zęby! Dlatego też wszelkie ubytki i martwe zęby musimy wcześniej wykryć, wyleczyć lub usunąć. Często przed zabiegiem nakładania aparatu oczyszczamy zęby z kamienia nazębnego (tzw. skaling). Przyspieszy to znacznie leczenie i ułatwi trzymanie się zamków.

  Aparat kosmetyczny – czyszczenie zębów

  Do higieny uzębienia jak w przypadku każdego aparatu stałego potrzebne Ci będą takie akcesoria jak:

  • szczotka ortodontyczna,
  • nić dentystyczna,
  • tzw. wyciorki o różnej grubości, które służą do czyszczenia ciężko dostępnych miejsc,
  • płyn do płukania jamy ustnej.

  W trakcie pierwszej wizyty w naszej klinice ORTOFAN Clinic ortodonta/specjalista pokaże Ci dokładnie jak czyścić zęby z aparatem kosmetycznym, wykorzystując wyżej wymienione narzędzia. Pamiętaj, że po każdym posiłku trzeba dokładnie umyć zęby! Unikniesz w ten sposób powstania niechcianych przebarwień na gumkach aparatu.

  Zadzwoń, by umówić się na wizytę ze specjalistą:

  tel:22 619 86 81

   

  tel:22 618 55 08


  Attachment

  • Aparat kosmetyczny w ORTOFAN Clinic