Aparat AcceleDent jest akcesorium stomatologicznym przeznaczonym do stosowania w leczeniu ortodontycznym. Pomaga on w przemieszczeniu zębów i jest używany wraz z aparatami ortodontycznymi, takimi jak aparaty stałe oraz alignery.

  Jak działa aparat AcceleDent?

  Aparat, umieszczany w ustach na 20 minut dziennie, korzysta z objętej patentem technologii, dzięki której wywołuje delikatną wibrację zębów oraz otaczającej je kości. W kontrolowanej próbie klinicznej dowiedziono, że wibracje przyspieszają przemieszczanie zębów o 38% – 50%, tym samym, skracają czas leczenia ortodontycznego.

  Dlaczego wibracje odgrywają tak dużą rolę?

  Szybkość ruchu zębów w dużym stopniu zależy od szybkości zmian zachodzących w otaczającej je kości. Badania wykazały, iż siły – którymi oddziałują aparaty ortodontyczne w połączeniu z mikrowibracjami generowanymi przez aparat AcceleDent System

  – w bezpieczny sposób przyspieszają przemieszczenia zębów. Mikrowibracje stymulują cząsteczki kości, które regulują ilość i aktywność komórek kości.

  Czy aparat AcceleDent jest bezpieczny?

  Badania uniwersyteckie przeprowadzone z udziałem ludzi, wykazały, że przy zachowaniu normalnych warunków użytkowania aparat AcceleDent jest uznawany za bezpieczny.

   

  Activator

   

  Korzyści dla pacjentów

  − Skrócenie czasu leczenia bez niekorzystnego wpływu na estetykę efektu końcowego
  − Aparat współpracuje z aparatami stałymi i alignerami, noszonymi przez pacjentów zarówno dorosłych, jak i nastoletnich.
  − Mniejsze ryzyko rozwoju próchnicy i chorób dziąseł, dzięki skróceniu czasu leczenia
  −  Mała waga oznacza komfort
  −  Konstrukcja nie wymagająca używania rąk pozwala na wykonywanie codziennych czynności podczas 20-minutowego zabiegu

   

  Elementy składowe aparatu AcceleDent:
  1 Aktywator
  Aktywator generuje metodą objętą patentem mikrowibracje, które są przenoszone na zęby. Dzięki konstrukcji nie wymagającej używania rąk, aktywator może być użytkowany praktycznie wszędzie.

  2 Zagryzacz
  Rozmiar zagryzacza jest precyzyjnie dobierany przez Twojego ortodontę, aby zapewnić Ci jego prawidłowe dopasowanie i komfort użytkowania. Aby mycie zagryzacza było ułatwione, można go bez wysiłku odczepić od aktywatora.

  3 Ładowarka
  Podłączenie aktywatora do ładowarki włącza wyświetlenie informacji o prawidłowości użytkowania na wyświetlaczu „Smart Display”, umożliwiając Tobie i Twojemu ortodoncie monitorowanie użytkowania aparatu.

  4 Osłona podróżna
  Osłona podróżna to łatwy w użyciu i efektywny sposób przechowywania i transportowania Twojego aparatu AcceleDent.

   

  Jesteś zainteresowany i potrzebujesz więcej szczegółów?
  Zapytaj swojego lekarza o aparat AcceleDent lub zadzwoń (22) 619 86 81. Odpowiemy na każde Twoje pytanie 😉


  GALERIA